Nacionālā pārtikas kvalitātes shēma

Jaunumi

  • 918A2336-6BBD-44DF-862E-B61CED5627ED.jpeg
  • 3.JPG
  • ed-garsigak-ar-karotiti.png
  • LV.jpg

Tiks noskaidrots labākais jaunais maiznieks 2022. gadā

01 Dec

Ceturtdien, 1. decembrī jau ceturto reizi notiks profesionālās meistarības konkurss maizniekiem “Jaunais Maiznieks 2022”, informē Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) projektu vadītāja Ilze Zuimača. Šoreiz tiks noskaidrots labākais jaunais maiznieks 2022. gadā.

Konkursa mērķis ir popularizēt maiznieka profesiju un veicināt audzēkņu profesionālās iemaņas un radošo domāšanu inovāciju virzienā, un, iekļaujot tradicionālās maizes cepšanas metodes,  izveidot maizi ar īpašu nozīmi no dažādu graudaugu miltiem. Šā gada uzdevums jaunajiem maizniekiem būs pagatavot un izcept maizi ar moto “Mana īpašā Maize”.

“Tā varētu būt, piemēram, mana ceļa vai brokastu maize, vai maize, kas gatavota par godu kādiem īpašiem svētkiem. Kādu tieši maizi pagatavot, to jau atstāsim jauno maiznieku ziņā,” skaidro LPUF padomes priekšsēdētāja Ināra Šure. Viņa arī atklāj, ka šogad konkursa ietvaros notiks ukraiņu tradicionālo ēdienu prezentācija. Ēdienus būs pagatavojuši skolotāji un viņu audzēkņi no Ukrainas.

Latvijas Maiznieku biedrības izpilddirektore Gunta Duka norāda, ka katra valsts ir tik stipra, cik stipri, izglītoti, lojāli un patriotiski ir tās iedzīvotāji un kādu pienesumu valsts ekonomikai, izaugsmei ar savu darbu vai mācībām tie veido. “Īpaši mums būtu jāpriecājas un jāatbalsta tie jaunie speciālisti, kuri ir aktīvi, uzdrīkstas mēģināt, tā pilnveidojot sevi un iedrošinot citus. Tieši tādi ir konkursanti, un ar prieku gaidīsim šī gada profesionālo skolu audzēkņus un viņu atbalstītājas – skolotājas, lai stāstos un praktiskos darbos par un ap savu izveidoto maizi atgādinātu citiem par tautas tradīcijām, identitāti un tās stiprumu,” uzsver Gunta Duka.

Konkursā piedalīsies profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi vecumā no 17 līdz 23 gadiem. Šogad konkursā startēs pieci topošie maiznieki no Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma, trīs audzēkņi no Valmieras tehnikuma, kā arī pa vienam no Ogres, Kuldīgas un Ventspils tehnikumiem.

Konkursa uzvarētājs saņems titulu “Jaunais Maiznieks 2022” un naudas balvu. Visi konkursanti pateicībā par dalību saņems AS Rīgas dzirnavnieks, AS Hanzas Maiznīca un Puratos Latvia produkciju, kā arī Latvijas Maiznieku biedrības, SIA Lāči, SIA Lanordija, SIA Puratos Latvia un SIA Gemoss specbalvas.

Jaunais Maiznieks 2022 notiks 1. decembrī – Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā, Nīcgales ielā 26.

Konkursu organizē Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas Pārtikas produktu kvalitātes klasteris un Latvijas Maiznieku biedrība sadarbībā ar Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumu. Ar izejvielām konkursu atbalstīs AS “Rīgas dzirnavnieks” ar zīmolu “Hercogs”. Konkursu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

Projekts “Pārtikas Produktu Kvalitātes Klasteris”, pr. nr. 3.2.1.1/16/A/002

 

Atpakaļ
Kā iegūt Karotītes?
Iepazīsties ar noteikumiem
Iepazīstieties ar 2014. gada 12. augusta Ministru kabineta noteikumiem Nr. 461 „Prasības pārtikas kvalitātes shēmām, to ieviešanas, darbības, uzraudzības un kontroles kārtība” (turpmāk – Noteikumi) (pieejami šeit), pievēršot uzmanību šo Noteikumu pielikumiem, kuros minētas konkrētu Nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas (NPKS) produktu prasības.
Aizpildi iesniegumu PVD
Aizpildiet iesniegumu produktu sertifikācijai Nacionālajā pārtikas kvalitātes shēmā katram produktam, ko vēlaties pieteikt dalībai NPKS. Šī iesnieguma veidlapu varat atrast Pārtikas un veterinārā dienesta interneta mājas lapā www.pvd.gov.lv. Iesniegumam neaizmirstiet pievienot izejvielu piegādātāju un produktu saņēmēju sarakstu.
Gaidi ziņu
Pēc visu dokumentu saņemšanas ar Jums sazināsies PVD pārstāvis, lai pārrunātu sertifikācijas procesa tālāko norisi un vienotos par pārbaudes laiku Jūsu uzņēmumā.
Noslēdz līgumu ar LPUF
Pēc pozitīva PVD lēmuma un iesnieguma aizpildīšanu par dalību nacionālajā pārtikas kvalitātes shēmā, iesniedziet to LPUF. Uzrādot PVD izsniegto sertifikātu LPUF, ar Jums tiks slēgts Sublicences līgums, kurā atrunāti NPKS norādes lietošanas nosacījumi, kā arī minēts maksājumu apmērs par NPKS norādes publicitātes organizēšanai, apdrošināšanai, reģistra uzturēšanai u.c. izdevumiem.
Pārbaužu veikšana
Saskaņā ar Noteikumiem uzraudzības laikā Jūsu uzņēmuma pārbaude tiks veikta vismaz reizi gadā, savukārt Jūsu izejvielu piegādātāju plānoto pārbaužu biežums tiks noteikts pamatojoties uz risku analīzi.