Nacionālā pārtikas kvalitātes shēma

Jaunumi

  • 3.JPG
  • ed-garsigak-ar-karotiti.png
  • LV.jpg
  • Eglits.png

Ar reklāmas kampaņu popularizēs vietējos pārtikas produktus

28 Sep

1. oktobrī startēs tradicionālā kampaņa kvalitatīvu vietējo pārtikas produktu patēriņa veicināšanai, ko organizē Zemkopības ministrija ar Latvijas Pārtikas uzņēmumu federāciju (LPUF) sadarbībā ar pārtikas veikalu tīkliem Rimi, Maxima un Top.

“Iegādājoties pārtikas preces, pašlaik iedzīvotāji vēl vairāk meklē akcijas preces un izvēlas lētākos produktus. Cenu kāpums ir bijis tik straujš un ievērojams, ka daudziem vienkārši nav citu variantu. Arī maksātspējīgākie pircēji, kas parasti pirka to, kas viņiem garšo, cenai uzmanību nepievēršot, sāk sekot līdzi pārtikas cenām. Šādos apstākļos aicinām īpaši atbalstīt vietējos ražotājus, sekot līdzi ne tikai cenām, bet arī produktu izcelsmes valstij,” uzsver Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.

“Izvēloties preces ar Zaļās un Bordo karotītes kvalitātes zīmi, vari būt drošs, ka izvēlies Latvijā ražotu pārtiku. Izvēloties Latvijas preci, iztērētie eiro paliek Latvijas ekonomikā. Tas, ko vēl katrs kā pircējs varam darīt, lai ieekonomētu, ir vēl rūpīgāk gatavot iepirkumu sarakstus un produktiem ar garāku derīguma termiņu pirkt lielākus iepakojumus, jo to cena parasti ir zemāka, nekā pērkot vienu produkta vienību,” rekomendē Ināra Šure.

Viņa norāda, ka arī pārtikas ražotāji nav atrauti no valsts un tāpat kā ikviens no mums izjūt cenu kāpumu, kā rezultātā meklē iespējas, kur, ko un kā ieekonomēt. “Šis nav laiks, kad veikalu plauktos sagaidīsim daudzus jaunus pārtikas produktus, jo investīcijas jaunu garšu un produktu meklējumos ir iesaldētas, tāpēc lūkosim savus iemīļotos un iecienītos pārtikas produktus, kuru vietējo izcelsmi apliecina karotītes kvalitātes zīmes uz iepakojuma,” norāda Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas vadītāja.

Arī šoruden kampaņai dots nosaukums “Ēd garšīgāk ar karotīti!”. Zaļā un Bordo karotīte ir atpazīstamākās pārtikas kvalitātes zīmes, kas apliecina vietējo produktu augsto kvalitāti. Nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas produktu kvalitātei izvirzītās prasības ir augstākas, nekā nosaka Latvijas un Eiropas Savienības normatīvi.

Pārtikas kvalitātes zīmēm uz produktu iepakojuma ikdienā uzmanību pievērš vidēji 15%-16% patērētāju, visbiežāk vecāki, kuri audzina bērnus vecumā līdz 18 gadiem (24%), bet jo īpaši pirmsskolas vecuma bērnu vecāki (24%).

Šobrīd Zaļā karotīte ir piešķirta 130 uzņēmumu 551 produktiem, bet Bordo karotīte – 51 uzņēmumu 305 produktiem. Zaļā karotīte tiek piešķirta produktiem, kuri tiek ražoti Latvijā no vietējām izejvielām un atbilst paaugstinātām kvalitātes prasībām. Savukārt Bordo karotīti piešķir produktiem, kuru pilns ražošanas cikls tiek veikts Latvijā, produkts atbilst paaugstinātas kvalitātes prasībām, bet ražošanai nepieciešamās izejvielas var nebūt vietējās.

Atpakaļ
Kā iegūt Karotītes?
Iepazīsties ar noteikumiem
Iepazīstieties ar 2014. gada 12. augusta Ministru kabineta noteikumiem Nr. 461 „Prasības pārtikas kvalitātes shēmām, to ieviešanas, darbības, uzraudzības un kontroles kārtība” (turpmāk – Noteikumi) (pieejami šeit), pievēršot uzmanību šo Noteikumu pielikumiem, kuros minētas konkrētu Nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas (NPKS) produktu prasības.
Aizpildi iesniegumu PVD
Aizpildiet iesniegumu produktu sertifikācijai Nacionālajā pārtikas kvalitātes shēmā katram produktam, ko vēlaties pieteikt dalībai NPKS. Šī iesnieguma veidlapu varat atrast Pārtikas un veterinārā dienesta interneta mājas lapā www.pvd.gov.lv. Iesniegumam neaizmirstiet pievienot izejvielu piegādātāju un produktu saņēmēju sarakstu.
Gaidi ziņu
Pēc visu dokumentu saņemšanas ar Jums sazināsies PVD pārstāvis, lai pārrunātu sertifikācijas procesa tālāko norisi un vienotos par pārbaudes laiku Jūsu uzņēmumā.
Noslēdz līgumu ar LPUF
Pēc pozitīva PVD lēmuma un iesnieguma aizpildīšanu par dalību nacionālajā pārtikas kvalitātes shēmā, iesniedziet to LPUF. Uzrādot PVD izsniegto sertifikātu LPUF, ar Jums tiks slēgts Sublicences līgums, kurā atrunāti NPKS norādes lietošanas nosacījumi, kā arī minēts maksājumu apmērs par NPKS norādes publicitātes organizēšanai, apdrošināšanai, reģistra uzturēšanai u.c. izdevumiem.
Pārbaužu veikšana
Saskaņā ar Noteikumiem uzraudzības laikā Jūsu uzņēmuma pārbaude tiks veikta vismaz reizi gadā, savukārt Jūsu izejvielu piegādātāju plānoto pārbaužu biežums tiks noteikts pamatojoties uz risku analīzi.