Nacionālā pārtikas kvalitātes shēma

Jaunumi

  • janu_vainags.jpg
  • Kampaņas vēstneši.png
  • 718266.jpg
  • 918A2336-6BBD-44DF-862E-B61CED5627ED.jpeg

Ar vēstnešu kampaņu popularizēs vietējos pārtikas produktus

27 Sep

3.oktobrī startēs ikgadējā Karotīšu kampaņa kvalitatīvu vietējo pārtikas produktu patēriņa veicināšanai, ko organizē Zemkopības ministrija ar Latvijas Pārtikas uzņēmumu federāciju sadarbībā ar pārtikas veikalu tīkliem Rimi un Maxima.

“Šoruden vēlamies uzrunāt ne tikai patērētājus un atgādināt viņiem, kāpēc ir svarīgi izvēlēties vietējos pārtikas produktus, bet gribam uzrunāt arī pārtikas ražotājus, kuri vēl  nav spēruši soli, lai pieteiktos Pārtikas un veterinārajā dienestā, veiktu sertifikāciju un iegūtu savai produkcijai Zaļās vai Bordo karotītes kvalitātes zīmi. Mēs esam uzrunājuši četru uzņēmumu vadītājus, kuri piekrituši kļūt par Karotītes vēstnešiem,” šā gada kampaņas ieceri atklāj Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.

Kampaņas vēstneši būs maizes ceptuves “Lāči” saimnieks un maizniekmeistars Normunds Skauģis, AS “Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils, zemnieku saimniecības “Zūmaņi” īpašniece Digna Skrodere un SIA “Kronis” vadītājs Aivars Svarenieks.

“Izvēloties Latvijā ražoto, mēs naudu atstājam mūsu valsts ekonomikā. Šāda rīcība ir ne tikai patriotiska, bet arī labāka klimatam, jo tas nozīmē, ka mēs izvēlamies īsākas pārtikas piegādes ķēdes, nevis produktus, kas ceļojuši pāri pus-Eiropai vai pat pāri okeāniem. Aicinām pircējus sekot līdzi produktu izcelsmes valstij, jo latviskais zīmols ne vienmēr būs Latvijā ražots,” atgādina LPUF padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.

“Izcili produkti nes mūsu valsts slavu pasaulē. Izmantojot Zaļo karotīti, mēs apliecinām mūsu produktu ražošanu saskaņā ar paaugstinātām kvalitātes prasībām. Aicinu arī citus ražotājus pievienoties, jo kopā mēs varam celt  Latvijā augstas kvalitātes pārtikas līmeni!” uzsver maizniekmeistars Normunds Skauģis.

“Karotītes mums dod priekšrocības startēt valsts un pašvaldību iepirkumos,” vienu no svarīgākajām Zaļās un Bordo karotītes priekšrocībām norāda AS “Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils. Zemnieku saimniecības “Zūmaņi” īpašniece Digna Skrodere atgādina, ka arī daudzi lauksaimnieki ir pievienojušies Nacionālajai pārtikas kvalitātes shēmai.

 

SIA “Kronis” vadītājs Aivars Svarenieks pircējiem atgādina, ka uzņēmuma produkcija, kas marķēta ar izcilības zīmi “Bordo karotīte”, tiek ražota tepat, Bauskā. “Bordo karotīte apliecina to, ka viss produktu pārstrādes cikls ir veikts tepat Latvijā,” uzsver Aivars Svarenieks.

“Nacionālajai pārtikas un kvalitātes shēmai turpina pievienoties jauni ražotāji, un man ļoti patika, kā pateica “Pūpolu maizes” ražotājs, kurš pavisam nesen pievienojās karotīšu saimei. Zaļās karotītes iegūšanu “Pūpolu maize” nodēvēja par viņu ceptās maizes kvalitātes “legalizāciju”, cerot uz lielāku atpazīstamību ne tikai Ziemeļkurzemē, bet arī citviet Latvijā,” stāsta Ināra Šure.

Saglabājot maizes cepšanas tradīcijas un recepti, Talsu uzņēmums SIA “ZJC” piedāvā svaigi ceptus maizes un konditorejas izstrādājumus jau vairāk nekā 30 gadus. Viņu ražotā produkcija pēc sastāva vienmēr esot atbildusi Zaļās karotītes kvalitātes standartiem, taču maizes ceptuve ir maza un attīstās pakāpeniski, izaugsmē investējot tikai pašu nopelnīto. Līdz ar to nākamais izaugsmes solis un Pārtikas un veterinārā dienesta sertifikācija vairākiem produktiem veikta tikai nesen, skaidro LPUF padomes priekšsēdētāja.

“Rudens ir ražas laiks, kad veikalu plauktos nevajadzētu būt problēmām ar latviešu produktiem. Izvēloties preces, kas marķētas ar Zaļās un Bordo karotītes kvalitātes zīmi, vari būt drošs, ka izvēlies Latvijā ražotu pārtiku. Būsim modri un dosim priekšroku vietējai pārtikai,” aicina Ināra Šure.

Šobrīd Zaļā karotīte ir piešķirta 134 uzņēmumu 593 produktiem, bet Bordo karotīte – 52 uzņēmumu 279 produktiem. Zaļā karotīte tiek piešķirta produktiem, kuri tiek ražoti Latvijā no vietējām izejvielām un atbilst paaugstinātām kvalitātes prasībām. Savukārt Bordo karotīti piešķir produktiem, kuru pilns ražošanas cikls tiek veikts Latvijā, produkts atbilst paaugstinātas kvalitātes prasībām, bet ražošanai nepieciešamās izejvielas var nebūt vietējās.

 

Atpakaļ
Kā iegūt Karotītes?
Iepazīsties ar noteikumiem
Iepazīstieties ar 2014. gada 12. augusta Ministru kabineta noteikumiem Nr. 461 „Prasības pārtikas kvalitātes shēmām, to ieviešanas, darbības, uzraudzības un kontroles kārtība” (turpmāk – Noteikumi) (pieejami šeit), pievēršot uzmanību šo Noteikumu pielikumiem, kuros minētas konkrētu Nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas (NPKS) produktu prasības.
Aizpildi iesniegumu PVD
Aizpildiet iesniegumu produktu sertifikācijai Nacionālajā pārtikas kvalitātes shēmā katram produktam, ko vēlaties pieteikt dalībai NPKS. Šī iesnieguma veidlapu varat atrast Pārtikas un veterinārā dienesta interneta mājas lapā www.pvd.gov.lv. Iesniegumam neaizmirstiet pievienot izejvielu piegādātāju un produktu saņēmēju sarakstu.
Gaidi ziņu
Pēc visu dokumentu saņemšanas ar Jums sazināsies PVD pārstāvis, lai pārrunātu sertifikācijas procesa tālāko norisi un vienotos par pārbaudes laiku Jūsu uzņēmumā.
Noslēdz līgumu ar LPUF
Pēc pozitīva PVD lēmuma un iesnieguma aizpildīšanu par dalību nacionālajā pārtikas kvalitātes shēmā, iesniedziet to LPUF. Uzrādot PVD izsniegto sertifikātu LPUF, ar Jums tiks slēgts Sublicences līgums, kurā atrunāti NPKS norādes lietošanas nosacījumi, kā arī minēts maksājumu apmērs par NPKS norādes publicitātes organizēšanai, apdrošināšanai, reģistra uzturēšanai u.c. izdevumiem.
Pārbaužu veikšana
Saskaņā ar Noteikumiem uzraudzības laikā Jūsu uzņēmuma pārbaude tiks veikta vismaz reizi gadā, savukārt Jūsu izejvielu piegādātāju plānoto pārbaužu biežums tiks noteikts pamatojoties uz risku analīzi.