Nacionālā pārtikas kvalitātes shēma

Jaunumi

  • snip_2.JPG
  • rimi konkurss.JPG
  • IMG_1578.JPG
  • IMGP9821.JPG

Konkursā “Meklē karotīti” skolēnus aicina iepazīt Zaļās un Bordo karotītes produktus

30 Sep

Lai motivētu Latvijas skolu jauniešus ikdienā gatavot veselīgas maltītes no paaugstinātas kvalitātes vietējiem produktiem un iepazīstinātu ar Zaļās un Bordo karotītes produktiem, Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija sadarbībā ar Rimi Latvia izsludina konkursu “Meklē karotīti”. Tā ietvaros Latvijas skolu 5. līdz 12. klašu skolēni aicināti radīt paši savu ēdiena recepti, izmantojot Zaļās un Bordo karotītes produktus. Pieteikumus konkursam “Meklē karotīti” iespējams iesniegt līdz 21. oktobrim. Konkursa uzvarētājiem būs iespēja apmeklēt kādu no karotītes produktu ražotnēm.

Konkursā piedalīties aicināta ikviena Latvijas izglītības iestāžu klase divās vecuma grupās: 5.–9. klašu  un 10.–12. klašu grupā. Konkursā iesūtītās receptes vērtēs Latvijā pazīstami pavāri un ēdiena gatavošanas eksperti, Rimi Gardēži Normunds Baranovskis, Liene Zemīte un Signe Meirāne. Maltīte tiks vērtēta punktu sistēmā, vērtējot dalībnieku zināšanas, radošumu, oriģinalitāti, kā arī darba atbilstību tematam un Zaļās un Bordo karotītes produktu izmantošanu receptē.

“Veselīgs uzturs nebūt nav tikai lapu salāti vai vārīta vistas fileja. Veselīgs uzturs var būt arī, piemēram, kūka. Galvenais ir sabalansēts  ēdiena sastāvs. Gatavojot savu veselīgo maltīti, aicinu nebaidīties eksperimentēt un īstenot idejas, kas sākumā var šķist neierastas! Ļaujiet vaļu fantāzijai, radiet jaunas receptes, pārbaudiet tās praksē un, iespējams, atklāsiet vēl nebijušas garšas. Domājot par daudzveidību receptē, iesaku izvēlēties sezonas augļus un dārzeņus,” iedrošina Normunds Baranovskis, Rimi šefpavārs.

Konkursa uzvarētāji katrā klašu grupā tiks paziņoti novembra sākumā. Uzvarētāji iegūs iespēju doties kopīgā klases ekskursijā uz kādu no Latvijas ražotnēm – “Rūjienas saldējums”, “Tukuma piens”, maizes ceptuve “Lāči”, “Fazer Latvija” vai “Rīgas piena kombināts”.

Konkursa nolikums : http://karotite.lv/data/jaunumu bildes/Nolikums_konkursam_2019.pdf

Konkursa privātuma politika : http://karotite.lv/data/jaunumu bildes/Privātuma politika_Karotites_konkurss.pdf

Konkursa vecāku piekrišanas apliecinājums : http://karotite.lv/data/jaunumu bildes/Karotites_konkursa_vecaku_piekrisanas_apliecinajums.pdf

Atpakaļ
Kā iegūt Karotītes?
Iepazīsties ar noteikumiem
Iepazīstieties ar 2014. gada 12. augusta Ministru kabineta noteikumiem Nr. 461 „Prasības pārtikas kvalitātes shēmām, to ieviešanas, darbības, uzraudzības un kontroles kārtība” (turpmāk – Noteikumi) (pieejami šeit), pievēršot uzmanību šo Noteikumu pielikumiem, kuros minētas konkrētu Nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas (NPKS) produktu prasības.
Aizpildi iesniegumu PVD
Aizpildiet iesniegumu produktu sertifikācijai Nacionālajā pārtikas kvalitātes shēmā katram produktam, ko vēlaties pieteikt dalībai NPKS. Šī iesnieguma veidlapu varat atrast Pārtikas un veterinārā dienesta interneta mājas lapā www.pvd.gov.lv. Iesniegumam neaizmirstiet pievienot izejvielu piegādātāju un produktu saņēmēju sarakstu.
Gaidi ziņu
Pēc visu dokumentu saņemšanas ar Jums sazināsies PVD pārstāvis, lai pārrunātu sertifikācijas procesa tālāko norisi un vienotos par pārbaudes laiku Jūsu uzņēmumā.
Noslēdz līgumu ar LPUF
Pēc pozitīva PVD lēmuma un iesnieguma aizpildīšanu par dalību nacionālajā pārtikas kvalitātes shēmā, iesniedziet to LPUF. Uzrādot PVD izsniegto sertifikātu LPUF, ar Jums tiks slēgts Sublicences līgums, kurā atrunāti NPKS norādes lietošanas nosacījumi, kā arī minēts maksājumu apmērs par NPKS norādes publicitātes organizēšanai, apdrošināšanai, reģistra uzturēšanai u.c. izdevumiem.
Pārbaužu veikšana
Saskaņā ar Noteikumiem uzraudzības laikā Jūsu uzņēmuma pārbaude tiks veikta vismaz reizi gadā, savukārt Jūsu izejvielu piegādātāju plānoto pārbaužu biežums tiks noteikts pamatojoties uz risku analīzi.