Nacionālā pārtikas kvalitātes shēma

Jaunumi

  • ed-garsigak-ar-karotiti.png
  • 1_20120116154254689.jpg
  • 1-36.JPG
  • Māris-Eiklons-LETA--800x682.jpg

Karotītes piedalās Siera svētkos Jelgavā

30 Sep

Augusta beigās Jelgavas pilsētā notika tradicionālie Siera kluba rīkotie lielākie svētki sieram, siera ražotājiem un ēdājiem, kurus atbalstīja un piedalījās arī Zaļā un Bordo karotīte Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma stendā.

Todien skvērs pie Kultūras nama pārtapa bagātā siera ielā, uz kuras varēja satikt vismaz 100 dažādu garšu sierus. Arī biezpienu, desertus, jogurtus, sviestu. Tie bija 10 lielražotāju un 30 mājražotāju produkti, to skaitā daudzi Nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas dalībnieki. Svētkus atklāja zemkopības ministrs Kaspars Gerhards.

Viens no pārsteigumiem bija Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums skolotājas Ineses Bedeices gatavotā "Lielā sieru draudzības plate". Tā bija vairāk nekā 3 metrus gara, apvienojot 9 uzņēmumu sierus: PKS "Straupe", Smiltenes Piens, Jaunpils Pienotava, ELPA, Lazdonas piensaimnieks, Limbažu Siers, PLPKS "Dundaga", Talsu Piensaimnieks un SierŠtelle.

 

Atpakaļ
Kā iegūt Karotītes?
Iepazīsties ar noteikumiem
Iepazīstieties ar 2014. gada 12. augusta Ministru kabineta noteikumiem Nr. 461 „Prasības pārtikas kvalitātes shēmām, to ieviešanas, darbības, uzraudzības un kontroles kārtība” (turpmāk – Noteikumi) (pieejami šeit), pievēršot uzmanību šo Noteikumu pielikumiem, kuros minētas konkrētu Nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas (NPKS) produktu prasības.
Aizpildi iesniegumu PVD
Aizpildiet iesniegumu produktu sertifikācijai Nacionālajā pārtikas kvalitātes shēmā katram produktam, ko vēlaties pieteikt dalībai NPKS. Šī iesnieguma veidlapu varat atrast Pārtikas un veterinārā dienesta interneta mājas lapā www.pvd.gov.lv. Iesniegumam neaizmirstiet pievienot izejvielu piegādātāju un produktu saņēmēju sarakstu.
Gaidi ziņu
Pēc visu dokumentu saņemšanas ar Jums sazināsies PVD pārstāvis, lai pārrunātu sertifikācijas procesa tālāko norisi un vienotos par pārbaudes laiku Jūsu uzņēmumā.
Noslēdz līgumu ar LPUF
Pēc pozitīva PVD lēmuma un iesnieguma aizpildīšanu par dalību nacionālajā pārtikas kvalitātes shēmā, iesniedziet to LPUF. Uzrādot PVD izsniegto sertifikātu LPUF, ar Jums tiks slēgts Sublicences līgums, kurā atrunāti NPKS norādes lietošanas nosacījumi, kā arī minēts maksājumu apmērs par NPKS norādes publicitātes organizēšanai, apdrošināšanai, reģistra uzturēšanai u.c. izdevumiem.
Pārbaužu veikšana
Saskaņā ar Noteikumiem uzraudzības laikā Jūsu uzņēmuma pārbaude tiks veikta vismaz reizi gadā, savukārt Jūsu izejvielu piegādātāju plānoto pārbaužu biežums tiks noteikts pamatojoties uz risku analīzi.